Zaanlandia
  •  
  • Nieuws
  • Projecten
  • Over ons
  • Contact
  • Webshop
  • nl
    • en
    • nl
  • +31 (0)75 647 50 14
  • Vraag offerte aan
Zaanlandia Zaanlandia
  • Blikverpakkingen
    Blikverpakkingen
    Blikken voor food
    Blikken voor industrie
    Blikken voor promotie

    Zaanlandia Blikverpakkingen

    Ons motto is eenduidig: we maken ijzersterke blikverpakkingen, van idee tot eindproduct. Dat doen we al sinds 1907. Onze kracht ligt vooral bij blik op maat. We produceren veel voor de sectoren Food, Industrie en Promotie, maar zijn werkzaam in iedere branche. Waar kunnen we jou mee van dienst zijn?

    Vraag offerte aan

    Bedrukken van blik

    De aantrekkingskracht van een blik wordt mede bepaald door de aangebrachte bedrukking.

    Lees meer

    Bewerken van blik

    Voeg een gave, nuttige of opvallende functie toe aan je blik door het te laten bewerken.

    Lees meer
  • Technieken
  • Alles over blik
  • Offerte aanvragen

HomeOver-onsStichting-kringloop-blik

Stichting Kringloop Blik

In de Stichting Kringloop Blik (SKB) zijn de organisaties verenigd die in Nederland verpakkingen van metaal maken. De stichting werkt samen met het Afvalfonds Verpakkingen aan het sluiten van de kringloop voor hergebruik van metalen verpakkingen.

Logo Stichting Kringloop Blik

Doel van de SKB

Zaanlandia Blikverpakkingen is aangesloten bij de SKB en MVN. Samen met een netwerk aan bedrijven zetten we ons in om het imago van metaal als duurzaam verpakkingsmateriaal te verbeteren. Verder proberen we het duurzame gebruik van grondstoffen en energie te bevorderen. We hebben ons ten doel gesteld om ruimschoots te voldoen aan de eisen voor het wettelijke recyclingpercentage zoals die zijn opgesteld in het Besluit Verpakkingen en de Raamovereenkomst Verpakkingen tussen de overheid en het bedrijfsleven.

Recycling van blik

We vinden het scheiden van papier, glas en plastic voor hergebruik inmiddels normaal. Maar wist je dat metalen verpakkingen verreweg het meest worden gerecycled? Nederland is met een recyclingpercentage van 95% één van de koplopers in hergebruik van blik. Blikverpakkingen behouden na eindeloos recyclen hun kwaliteit en eigenschappen. Hierdoor kan het blikje van vandaag het vliegtuig van morgen zijn.

Recycling van blik in Nederland

Blik op de cijfers

  • Nederland is binnen de EU één van de koplopers op het gebied van blikrecycling;
  • Nederland overstijgt ruimschoots de doelstellingen die de EU (50%) en nationale overheid (85%) aan recycling hebben gesteld;
  • Nederlandse huishoudens gebruiken ongeveer 125.000 ton aan metalen verpakkingen. Daarvan wordt naar schatting 120.000 ton hergebruikt;
  • De afgelopen decennia is de hoeveelheid energie benodigd voor de productie van blik ruim 70% gedaald. Dat komt vooral door dunner verpakkingsmateriaal, energiezuinigere productie en toename van recycling.

Bezoek de site van de SKB
Contact

+31 (0)75 647 50 14

info@zaanlandia.com

Postbus 3

1560 AA Krommenie

Vermaningsstraat 24

1561 AZ Krommenie

Nederland

Sitemap
  • Alles over blik
  • Technieken
  • Blikken voor food
  • Blikken voor industrie
  • Promotie
  • Nieuws
  • Projecten
  • Over ons
  • Contact
  • Webshop
  • Brochure
BRC-logo Predikaat Hofleverancier
Volg ons:
Aanmelden op nieuwsbrief
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
© 2021 Zaanlandia Blikverpakkingen
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer
  • Algemene voorwaarden